CO JE TO HOLISTICKÉ KRMIVO?

V BARKu chceme pro vašeho psa to nejlepší. Proto přicházíme s holistickým krmivem. Co to ale vlastně znamená?


Holistické krmivo je krmivo, které je správně nutričně vybalancované. Nejen, že poskytuje pejskovi optimální výživu, ale taky podporuje jeho celkové zdraví. Ingredience jsou vybrány pro jejich unikátní účinky. Ať už je to přísun mastných kyselin nebo dobře stravitelných bílkovin. Každý pes má jiné nutriční potřeby, proto máme na výběr i více druhů holistického krmiva.

Jaký je rozdíl mezi krmivem nízké kvality a holistickým krmivem?

Je to jako byste se svým psem šli do vyhlášené restaurace nebo do fastfoodu. Při výrobě krmiva nízké kvality je hlavním účelem vyrobit co nejlevněji, proto ani ingredience nemůžou být vysoké kvality. A tak jako i u nás, když jíme nekvalitní jídlo bez výživové hodnoty, tak i u psů to pak vyústí ve zdravotní problémy. Psi krmení krmivem s nízkou kvalitou nemají dostatek energie, naopak mají zažívací problémy a můžou mít např. problémy se srstí. Tyto symptomy, pokud nejsou způsobeny něčím jiným, vyústí v to, že pes nemá dostatek potřebných živin, vitaminů a minerálů. Naopak krmíme psa kvalitním krmivem (ať už holistickým nebo ne) je jeho život v zásadě šťastnější a zdravější.

Je holistické krmivo stejné jako to bezzrnné?

Ne všechno holistické krmivo je bezzrnné a ne všechno bezzrnné krmivo je holistické. Hodně lidí předpokládá, že všechny zrniny jsou pro jejich psy špatné, to však není pravda. Zrniny můžou být i prospěšné, ale v omezeném množství (výjimkou však jsou psi, kteří jsou alergičtí).

Kolik Holistické krmivo stojí?

Holistické krmivo je vysoce kvalitní a často obsahují ingredience na úrovni jídla lidského, což je dělá dražším. Nekvalitní granule často obsahují ingredience, které se nehodily pro lidské jídlo, včetně hmyzu či dokonce plísní. Pokud obětujete více peněz za krmivo pro vašeho chlupáče, budete pak pravděpodobně nechávat méně peněz u veterináře. Psi, kteří jsou krmeni kvalitním krmivem, kromě toho, že jsou zdravější, se pak také samozřejmě dožívají více let – což je něco, co si za žádné peníze nekoupíte.

 

BENEFITY HOLISTICKÉHO KRMIVA

Lepší kvalita srsti

Srst zdravého psa je zpravidla lesklá (pokud jeho rasa neurčuje jinak) a nemá tendenci tolik línat. Jednou z ingrediencí, která obecně napomáhá dobré kvalitě srsti, jsou rybí oleje. Proto je často najdete ve složení holistického krmiva.

Zdravá kůže

Oleje také napomáhají kůži zůstat hydratovanou a předcházet vysoušení. Jestli máte psa, který má suchou, či šupinatou kůži, možná zjistíte, že tento problém zmírní, popřípadě dokonce eliminuje právě holistická nebo syrová strava.

Lepší zrak

Holistické krmivo často obsahuje více antioxidantů, které jsou prospěšné nejen pro zdraví obecně, ale taky právě pro zrak.

Zdravé srdce

Pečlivě vybrané bílkoviny (v případě masa jde o maso libové, netučné) přispívají k tomu, aby pes tolik nepřibíral a měl tak silnější a zdravější srdce.

Zdravá střeva

Díky probiotikům obsažených v holistickém krmivu má pes obecně zdravější střeva a mnohem lepší zažívání.

Více energie

Tak jako i vy máte více energie po zdravém jídle, stejné je to i u psů. Psí organismus nemusí vynaložit tolik úsilí na trávení a tuto energii můžou naopak využít na hraní nebo jinou aktivitu.

Méně alergií

Některým psům se díky holistické stravě výrazně zlepší projevy alergie. Jde zejména o psy, kteří jsou citliví na přítomnost zrn. Tyto alergie se projevují suchou, svědivou kůží, nadměrným olizováním, okusováním kůže/srsti/tlapek apod. Holistické krmivo bohaté na rybí olej a vitamin E je prospěšné pro léčbu těchto symptomů.

Je holistické krmivo ta správná volba?

Jestli se rozhodnete pro holistické krmivo, vy i váš pes poznáte rozdíl. Zejména pak u psů, kteří byli zvyklí na krmivo s nižší kvalitou. Nemůžeme vám slíbit zázraky, ale spousta páníčků byla ze změny z velkoprodejního krmiva na holistické příjemně překvapena.

Mějte však na paměti, že výsledky neuvidíte hned. Může to trvat týdny, než se původní, na živiny chudé krmivo, dostane ze systému vašeho psíka.

Zdroj: Canine Journal®